Вірменія змінює курс та віддаляється від росії. Про це розповів в ефірі КИЇВ24 експерт-міжнародник Тарас Семенюк.

«Згідно угоди ОДКБ, члени цієї організації мали б прийти на захист Вірменії, так? Я нагадаю, що Азербайджан вийшов з ОДКБ, якщо я не помиляюся, в 97-му році. Власне, Вірменія надіялася на таку допомогу, надіялася на таку підтримку, але нічого не отримала. В кінцевому випадку всі їм тикнули, сказали, ну ви бачите, на що здатен путін, на що здатен фактично Кремль».

Зі слів експерта, це найбільш відповідальний, найбільш драматичний момент для вірменів.

«Саме тоді американці і європейці доволі так інтенсивно, скажімо так, зв’язували свої контакти з Вірменією. Саме тому нагадували Вірменії, що вони можуть мати набагато більш вигідні умови співпраці в геополітичному, економічному та фінансовому плані, якщо вони остаточно розірвуть свої зв’язки з Москвою, але це було непросто зробити Ніколу Пашиняну одразу, хоча спроби були, адже роками, десятиліттями певні клани, які орієнтувалися на Москву у Вірменії, ці клани завжди робили все для того, щоб зберегти ось цей проросійський вектор». 

Як відомо, дружина прем’єра Вірменії привезла Україні першу з початку війни допомогу від країни, крім того, Вірменія та США проведуть спільні навчання з миротворчої місії.

Фото: gettyimages