Про це заявив міністр закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ніку Попеску.

З 29-30 листопада делегація Республіки Молдова візьме участь у 30-му щорічному засіданні Ради міністрів Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Скоп’є.

Зустріч розпочнеться з панелі, яка присвячена Україні. Вона називатиметься «Війна агресії проти України та необхідність функціонального ОБСЄ під час конфлікту», у якій держави-партнери засуджуватимуть невиправдану агресію Російської Федерації проти України.

Попеску зазначив, що під час цієї конференції делегація Республіки Молдова повторить засудження агресії РФ проти України, знову звернеться з твердим закликом до виведення незаконних військ РФ із нашої країни, а також обговорить важливість мирного вирішення Придністровського конфлікту.

Бойкот зустрічі ОБСЄ

Зустріч міністрів закордонних справ країн-членів ОБСЄ у Північній Македонії має відбутися 30 листопада – 1 грудня в Скоп’є. Водночас речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що Україна бойкотуватиме засідання ОБСЄ у Північній Македонії через те, що Росія зловживає платформою ОБСЄ.

Так, 21 листопада РФ разом із Білоруссю наклали вето на затвердження Естонії наступним головою ОБСЄ у 2024 році. Москва ще з 2020-го неодноразово виступала проти такого призначення, посилаючись на те, що Естонія є членом НАТО. На тлі спротиву РФ Мальта отримала пропозицію взяти на себе головування в ОБСЄ у 2024 році.  Та 24 листопада Росія на засіданні дипломатів ОБСЄ у Відні також заблокувала обрання Мальти державою, яка головуватиме в Організації у 2024 році.

Своєю чергою, Болгарія вирішила відкрити свій повітряний простір для літака міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, щоб він потрапив на зустріч ОБСЄ. Крім Лаврова, до складу російської делегації ОБСЄ також увійде речниця МЗС Росії Марія Захарова, яку називають «рупором кремлівської пропаганди».

Міністри закордонних справ Литви, Латвії та Естонії заявили, що також не братимуть участі у зустрічі ОБСЄ, оскільки на неї приїде Лавров.

При цьому головний дипломат ЄС Жозеп Боррель поїде на міністерську зустріч ОБСЄ у Скоп’є, щоб, за його словами, представити погляди Європи й опонувати наративам Росії.

У засіданні також візьме участь Держсекретар США Ентоні Блінкен.