Морський експорт російської нафти зріс напередодні обговорень ОПЕК+ щодо виробничої політики на початок 2025 року на тлі ознак того, що Альянсу, можливо, доведеться втретє відкласти плани почати повернення барелів на ринок.
Про це повідомив Bloomberg.
Чотиритижневі середні обсяги зросли приблизно на 50 000 барелів на день у період до 1 грудня, що було зумовлено зростанням вперше за три тижні завдяки сплеску щотижневих поставок.
Прибуток був зосереджений у західних портах країни, де потоки з усіх експортних терміналів відновилися після двох тижнів темпів нижче норми. Завантаження вантажів на ключовому тихоокеанському майданчику Козьміно страждало від сильного вітру протягом тижня, що скоротило операції на третину.
Загалом 30 танкерів завантажили 23,5 мільйона барелів російської нафти за тиждень до 1 грудня, свідчать дані відстеження суден і звіти портових агентів. Обсяг зріс з переглянутих 19,5 млн барелів на 26 суднах минулого тижня.
Добове постачання нафти за тиждень до 1 грудня підскочило приблизно на 570 000 барелів, до 3,36 мільйона. Зростання було зумовлене збільшенням потоків із західних портів країни, а також збільшенням кількості суден, що виходили з портів Балтійського, Чорного та Арктичного морів.
Менш волатильні середні чотиритижневі потоки також зросли, вперше за три тижні збільшившись в середньому до 3,13 млн барелів на добу, що на 50 тис. барелів більше порівняно з переглянутим показником за період до 24 листопада.
Поставки нафти у 2024 році приблизно на 60 тис. барелів на добу або на 1,8%, нижчі за середній показник за весь 2023 рік.
Доходи Кремля від продажу нафти зросли, причому невелике зниження середньотижневих цін на основні російські нафтові потоки лише частково компенсувало стрибок тижневих обсягів експорту. За тиждень до 1 грудня валова вартість постачання Москви зросла приблизно на 230 млн дол., до 1,5 мільярда доларів.