Скандальну мовознавицю та філологиню офіційно поновили на посаді професорки кафедри української мови в університеті «Львівська політехніка». Попередній наказ про її звільнення скасували.

КИЇВ24
Мовознавиця Ірина Фаріон. Фото: Фейсбук
Про це йдеться в наказі ректора університету Юрія Бобала.

Відповідний документ оприлюднила Катедра української мови Національного університету “Львівська політехніка”.

Ірина Фаріон на своїй сторінці у фейсбуці оприлюднила відео, на якому вона крокує коридорами ВИШу.

Правда – то штука колюча і красива, як троянда. Боротьба за Правду – це ядро життя. І ми з Вами це ядро штовхали впродовж пів року з усіх сил – і перемогли! Дякую всім за підтримку: на вічі, в судових залах, у відкритому листі, в публічному просторі, на моїх численних зустрічах з вами по всій країні.

Скандал навколо мовознавиці

Нагадаємо, що у листопаді 2023 року українська мовознавиця, педагогиня та ексдепутатка Ірина Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців “Азову” та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою.

Щобільше, вона заявила, що не вважає російськомовних захисників українцями та патріотами і назвала їх “збродом”. Такі висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.

На тлі критики вона опублікувала у себе в телеграмі листа від студента з окупованого Криму. У шапці листа значилося ім’я “Максим Глєбов” — хлопець висловив підтримку Фаріон і заявив, що російськомовні захисники мають розмовляти українською.

Фаріон не приховала імені та місця навчання хлопця. Користувачі соцмереж просили прибрати дані юнака, втім ексдепутатка у відповідь писала, що їй не потрібні непрохані поради.

А вже 15 листопада СБУ відкрила чотири кримінальні провадження щодо висловлювань Фаріон про російськомовних захисників України та розголошення нею персональних даних проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму. Після чого у Львівській політехніці заявили про звільнення цієї викладачки. Згідно з опублікованими документами Ірина Фаріон, починаючи з 16 листопада, більше не працює у ВИШі.

Львівський апеляційний суд 29 травня скасував рішення суду першої інстанції та поновив мовознавицю Ірину Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Львівської політехніки. Відповідно до рішення суду Львівська політехніка має виплатити на користь Ірини Фаріон середній заробіток за час вимушеного прогулу, це майже 124 тисячі гривень.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин