Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ).
Уряд затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК, який передбачає:
- створення робочої групи для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК, зокрема щодо посадовців;
- розробку МОЗ та Мінцифри плану цифровізації проходження всіх етапів експертизи;
- швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів, який проведе Пенсійний фонд разом із ДБР, Нацполіцією та СБУ;
- винесення на розгляд уряду законопроєктів від МОЗ та Мінсоцполітики щодо комплексної реформи МСЕК.
За рішенням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у місті Дніпро.
Зазначається, що впродовж 2024 року МОЗ створювало там необхідну матеріально-технічну базу, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей.
Як працює процедура оскарження
Алгоритм оскарження рішень МСЕК наразі не змінився.
Якщо ви вважаєте, що рішення МСЕК є необґрунтованим, ви можете його оскаржити. Спочатку варто це зробити в досудовому порядку в комісії вищого рівня, якщо ж і надалі ви не будете згодні з результатом – потрібно звернутися до суду.
Досудовий порядок оскарження передбачає такі кроки:
- написання заяви до тієї ж комісії, де ви проходили експертизу, або обласної комісії;
- після цього буде проведена експертиза (у разі потреби з проведенням додаткового обстеження);
- і винесене нове рішення.
Ліквідація МСЕК
Нагадаємо, 22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони України (РНБО) щодо ситуації з МСЕК і зловживаннями посадовців з отриманням інвалідності. Він розповів, що указом затвердив рішення, які визначила РНБО. За словами президента, вони мають повернути справедливість.
Натомість в Україні запровадять цифрову і прозору європейську модель після того, як ліквідують медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Але важливо, щоб колишні працівники МСЕК не уникнули покарання та не перетворили нові комісії на МСЕК 2.0.