Про це йдеться у паспорті бюджетної програми МОЗ на 2021 рік.
Аналіз документа провела експертна моніторингова організація StateWatch. Експерти встановили, що для вакцинування 3 млн 945 тис. 134 особи від Covid-19 з визначених груп ризику Міністерство охорони здоров’я планує закупити 7 млн 890 тис 268 доз вакцини до кінця року на суму 4 млрд грн.
Інші бюджетні програми МОЗ наразі не передбачають закупівлю вакцини проти Covid-19.
Середні витрати, закладені в бюджетній програмі на закупівлю вакцини від Covid-19 для однієї особи, складають 504 гривні. Проте ні виробник, ні назва вакцини, на які розраховують у міністертсві, не вказані.
«На сьогодні неможливо зрозуміти, скільки всього грошей сплачено з бюджету за вакцину і кому саме, адже така інформація не розкривається МОЗ», – заявляє голова StateWatch Гліб Канєвський.
Станом на кінець березня в Україну доставили лише 500 тис доз індійської вакцини Covishield, ціну на яку в МОЗ не розкривають.
Експерти нагадують, що у кінці грудня МОЗ сплатило близько мільярда гривень приватній фірмі «Лекхім» за постачання китайської вакцини CoronaVac. Проте Україна сироватку досі не отримала. За даними StateWatch, вакцина з Китаю має бути до кінця травня, інакше «Лекхім» поверне мільярд.
У лютому цього року міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що Україна отримала підтвердження на постачання 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax.
Тим часом всього в Україні першу дозу отримали близько 130 тисяч громадян. Другу дозу вакцини отримала одна особа.
Нагадаємо, за минулу добу у Києві вакцинували 1 330 осіб, а загалом у столиці щепили 8170 осіб. У Київській області від початку вакцинації препарат ввели уже 9 219 українцям, а за добу – 890.
Фото: Фейсбук