Такого висновку можна дайти прочитавши повідомлення Музею Майдану на сайту.

З першої редакції “щезло” таке повідомлення: “Організаторами заходів з відзначення 30 річниці проголошення Незалежності України є зокрема Міністерство культури та інформаційної політики, у структурі якої є Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. Відповідно до правил, проведення таких заходів погоджується у КМДА, адміністрацію Музею при цьому зобов’язані лише ставити до відома”.

Наразі вказаний абзац там взагалі відсутній, як і згадки про Міністерство культури. Водночас, текст повідомлення, яке доступне зараз починається іншими словами. У ньому йдеться, що будь-які “письмові звернення від представників кінознімальної групи або юридичних осіб чи організаторів заходів із погодження щодо монтажу та встановлення будь-яких декорацій на алеї Героїв Небесної Сотні на адресу Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності не надходили, а тому жодні відповіді чи погодження не надавалися”.

Заява музею у Фейсбуці
Заява музею на сайті

Частину про те, що Музей повідомили усно про намір облаштувати для зйомок Алею у повідомленні залишили. Також не змінилась частина про те, що лист від організаторів зйомок із детальним описом облаштування території до Музею не надходив.

Водночас, до заяви додали окремий абзац щодо КМДА, де переклали відповідальність на міську владу: “Згідно з правилами проведення публічних заходів у центрі Києва такі заходи відповідно до затверджених процедур погоджуються у КМДА, а балансоутримувачів території, на якій відбуваються заходи, ставлять до відома. Адміністрації Музею про такі заходи офіційно ніхто не повідомляв”, – йдеться в заяві.

Також у тексті з’явилась частина, де Музей закликає політиків “не спекулювати на цій темі та пам’яті про Небесну Сотню”. Музей просить громадськість та ЗМІ “керуватися принципом неупередженості, перевіряти інформацію, не маніпулювати вирваними з контексту словами, подавати інформацію без спекуляцій, пересмикування та замовчування фактів”.

Жодної інформації на сайті Музею про те, що текст заяви переписали або ж виправили не вказано, як і не змінений час публікації.

Примітно, що Мінкульт досі офіційно так і не прокоментував інсталяцію.

Як ми повідомляли, на Алеї Небесної Сотні комунальники напередодні ввечері демонтували залишки стенду з радянськими меблями та атрибутикою.

Нагадаємо, зранку 17 серпня на Алеї Героїв Небесної Сотні встановили автомати з газованою водою часів СРСР та кімнати з меблями радянського періоду. Вони закривали меморіал загиблих євромайданівців. Повідомляється, що тут планувалося театралізоване дійство до річниці святкування Незалежності.

За кілька годин конструкції рознесли активісти Нацкорпусу, деяких затримала поліція після сутичок, а одного жорстко добивала в автозаку.

В офісі Зеленського заявили, що «переглянуть творчу концепцію» після сьогоднішніх подій і вкотре звинуватили Віталія Кличка. Хоча багато оглядачів вважають, що процес координували саме ОПУ та Мінкульт.

Міський голова Віталій Кличко запевнив, що влада Києва не видавала жодних дозволів на встановлення цих інсталяцій. В Музеї революції Гідності кажуть, що організатор усно повідомив їх про плани встановлення інсталяцій до річниці Дня Незалежності. В закладі також зазначають, що організатором, зокрема, є Міністерство культури. Музей жодних дозволів на встановлення конструкцій начебто не надавав.

Фото: скріншот