Про це президент України сказав на зустрічі із журналістами.

Основні тези гаранта:

– Білорусь для нас на сьогодні є державою, з якої полетіли ракети, та відповідно вона є союзником держави, яка на нас напала. І війська заходили з Білорусі. Це просто неможливо (перемовини – ред.) стосовно Білорусі.

– Росіяни робитимуть все, щоб перетнути адмінкордон Дніпровської області. Також ворог сконцентрував близько 50 тисяч своїх військових на Сумському напрямку. Їхня мета — “буферна зона” глибиною у 10 кілометрів, про яку казав Путін. Але в нас там є успіхи. Сьогодні взяли, наприклад, вісьмох полонених у районі Тьоткіного. Зараз в мене була зустріч із Сирським, начальником Генштабу Гнатовим. Сирський казав, що поповнюють обмінний фонд. Для нас це дуже важливо. І тому ми там діємо, ми там перебуваємо. Є, безумовно, диверсійні операції “рускіх” на Сумщині та є наші відповіді

– Україна почитає їхні пропозиції і точно відповість, — про «меморандум» РФ.

– Окупанти отримали завдання виробляти 500 дронів на добу, однак їхня реальна ціль зараз — це 300-350 БпЛА. Нещодавно ми вдарили 400 маленькими дронами по РФ та знищили 40 одиниць техніки одночасно.

– Ракети для Patriot ми використовуємо, як і використовували, обережно. Працюємо по найскладніших ракетах, по балістиці, по крилатих ракетах. Ракети є у нас. Є партнери, які допомагають.

– Темпи мобілізації не змінилися. Вони не відрізняються від того, що було за останні пів року. Росія щомісяця мобілізує 40-50 тисяч людей, а Україна — 25-27 тисяч. А коли від США йдуть сигнали, що вони можуть зробити щось хороше з РФ, вона цю мобілізацію посилює.

– Ми б не хотіли, щоб США виходили з переговорного процесу. Поки що Сполучені Штати Америки проводять дипломатичну та санкційну роботу.

– Росіяни відмовляються обмінювати полонених громадян інших країн, які воювали на боці України.

– США не будуть підтримувати вихід України з територій, які вона зараз контролює.

– З літа 2026 року економіка РФ почне відчувати сильний тиск від міжнародних санкцій. Червень 2026 року — ми всі сподіваємося, що війни вже не буде. Дуже. Але при цьому розуміємо, що економічне відчуття від санкцій у “рускіх” буде. Вже від тих, що прийняті. І вважаємо, що саме з того моменту, десь з літа 2026 року, їхня економіка буде це відчувати сильно. Ми розуміємо, який буде дефіцит бюджету. Може, він не катастрофічний для їхньої економіки, тому що вона більшості своїй тіньова. Складно аналіз робити того, що там в тіні й скільки у них запасу. Я не думаю, що нам всім відомі всі деталі. Але це буде

– Постачання зброї не зупинилося, воно продовжується. Ми постійно говоримо з різними державами щодо збільшення поставок. В основному на рівні Міноборони, на моєму рівні, а потім менеджментом займаються відповідні інституції. Ми почали знаходити не безкоштовні варіанти. Це важливо для нас. Якісь речі відкриваються, для них потрібні фінанси. Це стосується і артилерійських снарядів і ППО, різних речей — на все це потрібні фінанси.

– На рахунках українських військових бригад наразі залишається близько 16-20 млрд гривень.

– Військоволонені громадяни Китаю та КНДР наразі залишаються в Україні. Ми сказали на кого ми міняємо — на українських військових. Пропозиції з тієї сторони після наших сигналів поки не було. Корейці теж поки у нас.

– Зеленський підтвердив свою участь в саміті Євросоюзу та G7. Щодо зустрічі лідерів НАТО, яка пройде наприкінці червня у Гаазі, то генсек Альянсу Рютте висловив бажання бачити там Україну. Але Україні “дуже важливо розуміти, в якому форматі вона може бути представлена”.

Додамо, Зеленський сьогодні здійснює візит до Німеччини. За словами речника федерального уряду, президент України зустрінеться з канцлером Мерцом. Вони обговорять військову підтримку, а також зусилля для досягнення припинення вогню. Опісля Зеленський і Мерц проведуть спільну пресконференцію, яка запланована на 13:30. Окрім зустрічі з Мерцем, у президента України також запланована зустріч з німецьким колегою Франком-Вальтером Штайнмаєром, уточнили в канцелярії канцлера ФРН.