Про це нагадує Православна церква України.

“Свято-Михайлівський собор – місце особливої присутності благодаті Божої для всіх. Ані на день тут не припиняються богослужіння та молитва. Цей собор став видимим символом відродження і Церкви, і України після десятиліть руїни безбожництва та більшовизму”, – заначили в ПЦУ.

Там нагадали, що сьогодні Михайлівський Золотоверхий є кафедральним храмом автокефальної, незалежної, єдиної помісної Православної Церкви України. Він став осердям та символом новітньої історії України. Свого часу собор відчинив двері, аби врятувати людей від “беркуту” та “тітушок” під час Революції гідності, а нині на його стінах розміщено портрети героїв – захисників, які віддали свої життя, боронячи українську землю, незалежність та  свободу.

Михайлівський Золотоверхий собор  спорудили в 1108–1113 роках за правління київського князя Святополка Ізяславича.  Під час монгольської навали в 1240-х роках монастир зазнав відчутних втрат. Монголи пошкодили собор та зняли його позолочені бані. 1496 року монастир відроджено. У 1934–1936 роках Михайлівський Золотоверхий собор, дзвіницю та частину інших споруд монастиря знесли за рішенням радянської влади  у зв’язку з проєктом створення на цьому місці урядового центру. Фрески та мозаїки з храму вивезли в росію.

На початку 1990-х років розпочалося відновлення храму. У цей час було проведено широкомасштабні археологічні дослідження, повністю розкрито план собору, виявлені автентичні рештки храму 12 ст. У 1997–99 відбувались роботи роботи з відновлення   собору у формах українського бароко 18 ст.  В 1999 році комплекс включено до Державного реєстру національно-культурного надбання. У 2001-2004 роках до святині повернули вивезені в росію фрески та мозаїки.

Фото: Вікіпедія