Виконання заходів програми «Здоров’я киян» у 2020 році дало можливість забезпечити діагностику та лікування понад 500 тисяч киян. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко на засіданні комісії Київської міськради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Про виконання заходів міської цільової програми «Здоров’я киян» звітував департамент охорони здоров’я.

«У 2020 році показники виконання програми становили майже 100%. Це один із найкращих показників за галузями у столиці. Зокрема, у 2020 році заклади охорони здоров’я приведено у відповідність до сучасних потреб. За виділені кошти придбано необхідне медичне обладнання, капітально відремонтовано і реконструйовано заклади охорони здоров’я», – зазначила Старостенко.

За інформацією Департаменту, ремонтні роботи виконали в медичних закладах Деснянського, Дніпровського, Святошинського районів. Закупили понад 1300 одиниць медичного обладнання, зокрема, для реанімаційних відділень клінічних лікарень №7 та №4, для гістологічної лабораторії пологового будинку №5. Також з метою ранньої діагностики цукрового діабету, визначення рівня холестерину, виявлення колоректального раку, закуповувались необхідні витратні матеріали, що дало змогу забезпечити скринінг населення.

«Виділялись кошти на лікування онкологічних, орфанних хворих та хворих на цукровий діабет, ендопротезування суглобів, в тому числі ургентне. Київський міський клінічний онкологічний центр забезпечено лікарськими засобами та препаратами супроводу для лікування онкологічних хворих. 100% інсулінозалежних хворих упродовж 2020 року були забезпечені необхідним лікуванням, що дозволило стабілізувати їхній стан здоров’я, запобігти розвитку ускладнень основного захворювання та інше», – додала Старостенко.

Також, за її словами, безоплатно для киян за кошти міського бюджету проводилися операції на відкритому серці в Олександрівській лікарні, надавалась повна медична допомога при гострому інфаркті, гострому коронарному синдромі у міській клінічній лікарні №1 та Олександрівській лікарні. Знижено рівень захворюваності груп епідемічного ризику на гепатит B шляхом проведення щеплень (у 2020 році закуплено 100% вакцин, щеплено 5 733 особи).

Старостенко також повідомила про підвищення рівня надання медичної допомоги на ниркову недостатність. За її словами, за минулий рік методами замісної ниркової терапії проліковано 1 145 пацієнтів, усі пацієнти 100% були забезпечені витратними матеріалами для проведення зазначеного лікування.

Ганна Старостенко подякувала профільному Департаменту охороні здоров’я КМДА за роботу та ефективне використання ресурсів.

Фото: Піксабей