Дана виставка – це спроба попередньо оцінити мистецькі реакції на перші тижні і місяці війни, події і сюжети, які виділяють з потоку пережитого художники.

Про це повідомили у Національному заповіднику “Софія Київська”.

У повідомленні зазначили, що 5 липня у заповіднику відкриється виставка “INTER ARMA. Мистецтво під час війни”.

Дана виставка – це спроба попередньо оцінити мистецькі реакції на перші тижні і місяці війни, події і сюжети, які виділяють з потоку пережитого художники. Роботи, представлені в  залах, можна доволі умовно поділити на кілька груп. В одних художники осмислюють свій безпосередній досвід зіткнення з війною (перебування в окупації чи прифронтовій зоні, евакуація), в інших – підхоплюють, освоюють і ретранслюють меседжі медіа. В третіх – намагаються трактувати події в міфопоетичному ключі.

“Голос війни може відчуватися і в цілком мирних, на перший погляд, творах – як от архітектурних замальовках, драматизм і нервовість ліній яких говорять про схвильованість і тривогу, про перенесення емоцій від побаченого на образи барокових святих чи пластику київських будівель чи завулків. В такому разі воля художника, попри все, займатися звичними мирними справами – дивитись, аналізувати і малювати – набирає значення екзистенційного спротиву абсурду тотального руйнування. Після закінчення війни ми напевне побачимо мистецтво тих, хто зараз на передньому краї. І це, як уже не раз бувало після важких воєн, може виявитися мистецтво небачених досі емоцій і виразних можливостей”, – зауважили у дописі.

Учасники виставки: Андрій Богомолов, Наталя Герасименко, Віктор Дейсун, Дарія Добрякова, Олександра Кирилова, Павло Кирилов, Лариса Кириченко, Ганна Лук’яненко, Маріанна Маслова, Оксана Одайник, Юлія Скрипка, Владислав Яворський, Ілля Яровий.

Нагадаємо, INTER ARMA – перша частина афоризму Ціцерона про те, що “Під час війни закони мовчать”. Пізніше на його основі виникло прислів’я “Коли говорять гармати, музи мовчать”.

Фото: Фейсбук