Про це повідомив  речник міністерства Олег Ніколенко.

Відомо, що Петер Сійярто звинуватив опозицію у занадто сильній підтримці України через підтримку лідером опозиції акції пам’яті жертв бомбардування Маріуполя, а також заявив що опозиція нібито вже проводить переговори з Україною про свої дії у разі можливої перемоги на виборах, що відбудуться 3 квітня.

Олег Ніколенко спростував  припущення міністра. “Категорично відкидаємо спроби міністра закордонних справ Петера Сійярто втягнути Україну у внутрішньополітичну боротьбу в Угорщині… Ми не втручалися і не будемо втручатися у внутрішні справи Угорщини. Оцінку діям угорських політиків зрештою дадуть угорський народ та історія”, – заявив він.

Речник  вважає, що уряду Угорщини за чинних подій на континенті варто зупинити спроби сподобатися Путіну і переглянути угорську політику з ненадання Україні оборонної підтримки.

“Закликаємо керівництво Угорщини залишити в минулому стрімке зближення з Росією та усвідомити очевидний факт: без миру та безпеки в Україні не буде миру та безпеки в Угорщині. Відмова прем’єр-міністра Орбана надавати повну підтримку Україні сьогодні – це не запобігання втягуванню Угорщини у війну, а навпаки – запрошення Росії до подальшої агресії вглиб Європи”, – зауважив Ніколенко.

Він додав, що вважає аморальним спекулювання на горі українців у рамках передвиборчої кампанії.

“Розраховуємо, що Будапешт сприятиме єдності в ЄС та НАТО задля припинення війни РФ проти України. Росія не має отримувати більше простору для продовження її звірств проти українського народу та руйнування європейської безпеки”, – пояснив Олег Ніколенко.

Нагадаємо, раніше президент Польщі, що є єдиним твердим соратником Угорщини в ЄС, заявив, що йому важко зрозуміти ставлення угорського уряду до війни в Україні.

Фото: Фейсбук