Про це повідомляє пресслужба Президента України.

Напис закарбовано поруч із такими друзями України як Анджей Дуда, Борис Джонсон, Егілс Левітс, Петр Фіала, Янез Янша, Ярослав Александр Качинський, Матеуш Якуб Моравецький.

Глава Української держави також вручив Президенту Єврокомісії орден князя Ярослава Мудрого І ступеня, яким Урсулу фон дер Ляєн було нагороджено за значні особисті заслуги у зміцненні міждержавної співпраці, підтримку державного суверенітету й територіальної цілісності України, вагомий внесок у популяризацію Української держави у світі.

Президент Єврокомісії подякувала Володимиру Зеленському за відзнаки й наголосила, що щаслива бути в Києві.

Під час зустрічі Володимира Зеленського з Урсулою фон дер Ляйєн гостю пригостили українськими смаколиками: кількома шматочками кавуна та дині, а також надали пояснювальну записку.

Згідно з викладеним у ній текстом, у ході контрнаступу українським військам вдалося відбити п’ять населених пунктів Херсонської області: Високопілля, Нововознесенське, Білогірку, Миролюбівку та Сухий Ставок. У записці наголошується, що Херсонська область є лідером у вирощуванні динь та кавунів, а ягоди, шматочки яких знаходяться у тарілці, були вирощені у звільнених населених пунктах.

Варто зауважити, що лідерство Президента Європейської комісії відіграє ключову роль у широкій підтримці України з боку Євросоюзу у відстоюванні суверенітету й територіальної цілісності та спільних європейських цінностей. Саме за сприяння Урсули фон дер Ляйєн було активовано спеціальну Директиву ЄС, що вперше в історії дозволило українцям, які рятуються від війни, отримати захищений статус та доступ до освіти, медицини і ринку праці в ЄС.

Фото: пресслужба Президента України