Про це розповіла міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

“Це не означає, що постійно триває пожежа. За останні декілька днів на північній частині арки знаходили осередки тління. Тож нам потрібно знімати верхню обшивку та гасити”, — сказала Гринчук.

Дрони з тепловізорами обстежують весь периметр. Також на місці постійно працюють 20 одиниць спецтехніки та 90 працівників ДСНС, включаючи верхолазів. Загалом до ліквідації наслідків залучали близько 500 рятувальників.

Наразі ніякого витоку радіації чи ризиків немає, наголошує міністерка. Вона зазначила, що аналіз стану конструкцій займе один-два місяці.

“Партнери готові допомагати з відновленням, бо це питання радіаційної безпеки для світу”, — підсумувала посадовиця.

Вночі 14 лютого російський ударний безпілотник із фугасною бойовою частиною влучив в укриття Чорнобильської атомної електростанції. За даними ДСНС, радіаційний фон на майданчику зранку в нормі.

Україна закликала МАГАТЕ активізувати зусилля для запобігання атакам РФ на ядерні об’єкти через атаку Росії на арку укриття 4-го енергоблока ЧАЕС.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що російський безпілотник, який влучив у саркофаг на Чорнобильській атомній електростанції, летів на висоті 85 метрів. На такій висоті радари не можуть відстежити дрони.

Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заперечив причетність РФ до удару по ЧАЕС.