Про це повідомляє програма “Київ.NewsRoom” телеканал “Київ”.

У Дарницькому районі забрали на переробку колишній декор дитмайданчиків і прибудинкових зелених зон. У кожному районі шини звозять на одну ділянку, а тоді приблизно по 1000 коліс вантажать і везуть на переробку у Білу Церкву.

Категорично позбутися коліс вирішили не тільки через естетичний вигляд територій, а й через шкоду природі. За даними екологів, автомобільна гума виділяє хімічні речовини у ґрунт. Можлива шкода і здоров’ю людини – після контакту з матеріалом він може залишати токсичні сліди у організмі. Це такий хімікат як бензопірен – один з найнебезпечніших вуглеводнів, який виділяється при нагріванні гуми на сонці. До слова, він є складовою тютнового диму і нафти.

Їх дуже багато і ми кожний день їх збираємо. Ви бачите, що приїхав трактор зі зібраними колесами. Зараз на рівні КМДА вирішується питання, щоб збільшити об’єм вивозу в цілому по місту, не тільки в окремих районах, які цим займаються“, – розказує начальник відділу благоустрою Дарниці Олександр Тертишний.

Компанії, які переробляють колеса, отримуюють три фракції вторсировини: дрібні крихти, наприклад для футбольних полів, текстильний корд, який можна використовувати як шумопоглинаючий та теплоізолюючий матеріал і металічний корд – складову фундаментів.

На сьогоднішній день ми працюємо безкоштовно, тобто віддаємо цю фракцію без подальшого контролю за її реалізацією. Йдуть переговори для використання мазуту на території міста Києва… Що стосується гумової фракції, то я знаю, що деякі наші комунальні підприємства використовували цю перероблену гуму для прибирання снігу в зимовий період“, – говорить заступник начальника відділу благоустрою Віктор Безотосний.

Поки відпрацьованого механізму вивезення шин немає, бо в Україні складно знайти фірму, яка має необхідне обладнання та документацію для утилізації. Адже неправильне поводження з такими відходами карається законом.

Нагадаємо, Солом’янський і Дарницький райони Києва підписали договори на переробку ґумових шин.

Раніше на Троєщині помітили звалище шин, які комунальники звезли з дворів.

Фото: Фейсбук