Про це розповів очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.

За його словами, на станції все ще триває розбір завалів та демонтаж пошкоджених елементів.

Поки що не говоримо про відновлення генерації електроенергії, а лише про логістику на дамбі. Сьогодні ДніпроГЕС функціонує у частині логістики лише в одну смугу руху, раніше їх було дві.

Він додав, що нині Укренерго укладає контракти з компаніями, які займатимуться відновленням станції.

Зарано говорити про терміни, але всі зацікавлені у тому, щоб максимально прискорити виконання цих робіт. Ми звертаємо увагу наших міжнародних партнерів на відновлення ДніпроГЕС, адже це один із пріоритетних об’єктів генерації електрики нашої держави.

Удар по ДніпроГЕС: усі подробиці терористичної атаки

Нагадаємо, уночі 22 березня російські військові вдарили ракетами по ДніпроГЕС. За наявною інформацією, було два прямі влучання – в електростанцію ГЕС-1 та ГЕС-2. Загалом для удару ворог використав щонайменше 8 ракет.

Під час атаки дамбою рухався транспорт. Російські загарбники поцілили у тролейбус, внаслідок чого він згорів дотла. Після обстрілів рух автодорожнім переїздом греблі повністю обмежували.

Також відомо, що внаслідок ракетного удару стався витік нафтопродуктів у Дніпро, а також зафіксували засмічення ґрунтів. Тоді фахівці Державної екологічної інспекції Південного округу відбирали проби води, щоб провести лабораторні дослідження.