Про це пише Deadline.

Загалом серіал набрав 66,3 млн переглядів лише за два тижні доступності.

Окрім цього, серіал увійшов в історію рейтингів у Великобританії: став першим британським потоковим шоу, яке очолило щотижневий британський рейтинг, а також зібрало найбільшу аудиторію для будь-якого потокового шоу у Великобританії за один тиждень.

За даними рейтингового агентства Barb, першу серію за перший тиждень подивилися майже 6,5 мільйона глядачів, тоді як друга серія була трохи позаду – 6 мільйонів.

З моменту свого випуску на стримінгу “Юнацтво” отримало безліч захоплених відгуків від критиків та глядачів. На Rotten Tomatoes рейтинг від критиків становить 99%, а від глядачів — 72%, на IMDB — 8,4 з 10, а на Letterboxd — 4,3 з 5.

Проєкт від Netflix є кримінальною драмою про 13-річного хлопчика, якого звинувачують у вбивстві однокласниці.

Унікальність серіалу Adolescence, оскільки кожна з чотирьох серій знята без жодного монтажного склеювання. Усі сцени розіграні в реальному часі, без перерв та дублів.

Особливо вразила глядачів акторська гра 15-річного актора Овена Купера, дебютанта, який виконав головну роль 13-річного вбивці.

Стівен Грем, один із творців серіалу, грає його батька і також видає могутню акторську роботу. Один з продюсерів серіалу — актор Бред Пітт.

Стівен Грем розповів, що якось він прочитав статтю про хлопчика, який штрикнув ножем дівчинку, а потім, за декілька місяців, у новинах показали ще одного хлопчика, який напав на дівчинку з ножем. За словами Грема, ці новини розбили йому серце, але також і викликали жах від того, що молоді хлопці скоюють жахливе насильство над жінками.

На створення серіалу також вплинуло значне збільшення кількості злочинів з використанням ножів по всій Великій Британії: за останніми даними, кількість злочинів із використанням ножів у країні зросла на 80 % за останні 10 років. При цьому за 12-місячний період (до червня 2024 року) було скоєно 50 973 злочинів із використанням ножів.

Отримавши відмову від британських мовників, серіал писали для Amazon Prime Video, конкурента Netflix, але змінили платформу перед релізом.

Зйомки «Юнацтва» проходили в студіях (і поблизу них) у колишньому шахтарському містечку в Західному Йоркширі на півночі Англії (30-тисячне містечко Понтефракт), за підтримки продакшн-студії Production Park.

Головне приміщення для зйомок було площею в 1350 кв. м і заввишки з чотириповерховий будинок. Знімальна група провела там шість тижнів, будуючи ключові декорації, зокрема відділок поліції та інституцію для неповнолітніх правопорушників.

Будинок, у якому живуть сусіди родини Джеймі, насправді належить молодій пара Ділан Нейлор і Бетані Флетчер, які зі своїми дітьми тимчасово переїхали на період зйомок.

Шкільні сцени були зняті в Minstorpe Community College, всього за п’ять хвилин їзди від Production Park, а приміська зона поруч була використана для зйомки початкової сцени серіалу.

Серіал підіймає низку соціальних питань. Як от впливу соцмереж на підлітків, знайомить з поняттями маносфери та інцела. Маносфера – це спільнота, яку формує мережа блогів, сайтів, форумів та уявлень про чоловіків і маскулінність, яку часто трактують як опозицію до фемінізму. Онлайн-субкультура інцелів — це скорочення від “вимушений целібат” (involuntary celibate), яке використовують на позначення хлопців чи чоловіків, які даремно намагаються знайти романтичні або сексуальні стосунки. Цей термін виник в онлайн-спільнотах, де чоловіки почали ділитися своїм розчаруванням щодо побачень та свого інтимного життя, часто звинувачуючи жінок або суспільство у цих невдачах.

Терміни «інцел», «альфа-самець», «бета-» чи навіть «гама-самець», принцип «80% на 20%» [мовляв, 20% чоловіків приваблюють 80% жінок] або будь-які інші радикальні меседжі про чоловічу маскулінність і «домінантність», а також сексистські коментарі про жінок можуть підказати, що дискусія ведеться на території маносфери. У серіалі також згадується «червона пігулка». Це відсилання до фільмів «Матриця» сестер Вачовскі, де є дві таблетки: червона й синя. Червона дарує можливість дізнатися прикру правду про світ, а синя – продовжувати жити в ілюзії. Маносфера використовує цю аналогію, щоб просувати буцімто «незручну правду» про чоловічу природу.