Савчук запевнив, що ситуація контрольована і за поширенням хвороби стежать. Він закликав не розпускати панічних повідомлень, які не відповідають реальному становищу.

Для порівняння, у Вінницькій області, де справді зафіксовано спалах гепатиту А, станом на 2 листопада інфіковано 141 особу.

Гепатит А — це вірусне захворювання, яке уражає печінку. Вірус гепатиту А передається під час вживання забруднених продуктів або води. Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14—28 днів. Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.

Вакцинація проти гепатиту А в Україні не входить до календаря рутинних щеплень. Однак у країні зареєстровані дві інактивовані вакцини проти гепатиту А, які дозволені для використання у дітей від одного року.

Як знизити ризик зараження?

Щоб знизити ризик зараження гепатитом А, необхідно дуже уважно стежити за гігієною рук — ретельно мити їх перед приготуванням і вживанням їжі, після відвідування вбиральні, повернення з прогулянки, поїздок, перебування у громадському транспорті тощо.

Воду слід пити з пляшок або кип’ятити, посуд — добре вимивати.

Також не можна пити з однієї склянки з іншою людиною, куштувати страви з її тарілки, використовувати одну ложку, виделку без попереднього миття.

Нагадаємо, у Вінницькій області підтверджено 186 випадків гепатиту А.

Фото: відкриті джерела