Про це йдеться в повідомленні «Енергоатома».

Особливістю технології є можливість маневрування блоків, що вкрай важливо для України, адже росіяни знищують саме балансуючі потужності української енергетики.

«Це великий геополітичний проєкт спільного інтересу України і США. Технології, які ми будемо разом будувати і розвивати, витіснять росіян з європейського ринку атомної енергетики», — зазначив міністр енергетики України Герман Галущенко.

На тлі постійних обстрілів критичної інфраструктури Україна потребує більше енергетичних потужностей. Основний фокус зосереджений на атомній енергетиці, оскільки вона генерує понад 50% електроенергії в країні. Україна потребує додаткових енергоблоків також через окупацію Запорізької АЕС.

Ці блоки на Хмельницькій АЕС будуть першими з девʼяти, які планують побудувати в Україні спільно з Westinghouse за технологією АР1000. А ХАЕС-5 стане першим в Україні атомним енергоблоком нерадянської конструкції.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у 2024 році в Україні планується початок будівництва ще чотирьох блоків на Хмельницькій атомній електростанції, два з яких – за сучасною американською технологією AP1000.