Українські військові підняли державний прапор на Кінбурнській косі, йдеться у повідомленні Регіонального управління Сил територіальної оборони «Південь».
Так, російські окупанти відступають зі своїх позицій та евакуйовують уцілілий особовий склад.
У Силах територіальної оборони повідомили, що після потужного вогневого ураження російські військові змушені були залишити раніше зайняті рубежі оборони.
«Внаслідок потужного вогневого ураження Сили оборони Півдня змусили окупантів відступити із займаних позицій, відбувається евакуація вцілілого особового складу, окупанти залишають свої рубежі оборони», – йдеться у повідомленні.
Піднято український прапор
Разом із повідомленням українські військові оприлюднили відео, на якому над Кінбурнською косою майорить синьо-жовтий прапор.
У Силах оборони Півдня також додали: «Колись наші танки все ж таки дійдуть до Джанкоя».
Ще 8 червня з’явилась інформація партизанського руху “Атеш”, що окупанти почали відступати з Кінбурнської коси через проблеми з постачанням. На цій ділянці українськї землі базувалися підрозділи 337-го полку РФ. Після ударів Сил оборони по логістиці окупантів, вони були змушені відступати через повне припинення постачання боєприпасів, палива та продовольства.
Плацдарм для військ РФ
Кінбурнська коса перебуває під російською окупацією з весни 2022 року та є одним із ключових плацдармів РФ на півдні України. На півострові було розгорнуте угруповання чисельністю понад 2,5 тисячі військових із артилерією, мінометами, бронетехнікою та підрозділами безпілотників. Саме звідти російські війська регулярно обстрілювали Очаків, Куцурубську громаду та інші населені пункти Миколаївщини.
Водночас на окупованій території залишалися близько пів сотні цивільних, переважно літніх людей. Місцеві жителі повідомляли про повне знищення частини населених пунктів, масштабне мінування території та суворі обмеження з боку окупантів, які не дозволяли людям вільно пересуватися та фактично використовували цивільне населення як «живий щит». За оцінками військових, деокупація Кінбурнської коси ускладнювалася можливістю постачання російських сил із моря, повітря та суходолом.
Окремо ще будуть обраховані екологічні збитки, які нині приблизно оцінені у понад 100 млрд гривень. За оцінками екологів, через бойові дії та пожежі було знищено до 97% заповідних територій.




























