Про це повідомляє місцева поліція.
«Керівниця однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій за сприяння в отриманні ІІ групи інвалідності вимагала кошти від демобілізованого військовослужбовця, який внаслідок отриманих поранень був визнаним непридатним до служби та знятий з військового обліку», – йдеться у повідомленні.
Правоохоронці встановили, що «керівниця МСЕК, з метою незаконного особистого збагачення та використовуючи службове становище, вимагала від демобілізованого військовослужбовця ЗСУ 2 тисячі доларів за сприяння у встановленні ІІ групи інвалідності безстроково внаслідок отриманих чоловіком поранень».
За даними правоохоронців, посадовій особі повідомили про підозру за ч. 1 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
«Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційного нагляду на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк від двох до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», – кажуть у поліції.
ЗМІ повідомляють, що йдеться про Ірину Корнілову, керівницю Олександрійської міжрайонної МСЕК і депутатку міськради від ЄС.
Нагадаємо, раніше ДБР заявило про викриття керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи та її сина Олександра, який 10 жовтня звільнився з посади начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, на незаконному збагачені.
Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США, брендові прикраси та коштовності. Також родині топчиновників належать 30 об’єктів нерухомості, 9 автівок, нерухоме майно за кордоном тощо.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності військовозобов’язаним чоловікам, які намагалися уникнути мобілізації на військову службу. У робочому кабінеті жінки виявили підроблені документи з переліком людей та фіктивними діагнозами. Працівники ДБР затримали та повідомили про підозру у незаконному збагаченні Тетяні Крупі.
7 жовтня Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід Тетяні Крупі у вигляді тримання під вартою до 3 грудня із можливістю внесення застави у 500 млн 1528 гривень. Її адвокатка Анжеліка Моісєєва подала апеляційну скаргу на рішення Печерського районного суду Києва.
Після обрання запобіжного заходу Тетяну Крупу утримують у київському слідчому ізоляторі. Її справу передали в Національне антикорупційне бюро України.
Відомо, що Тетяна Крупа має інвалідність, її чоловік Володимир також. Крім того, обласний осередок партії “Слуга народу” повідомив у заяві, що ініціює відкликання Тетяни Крупи, яка була обрана депутатом від партії, але не є її членом за народною ініціативою.