Про це розповіла директорка Броварської районної філії ДУ «Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олена Левченко, пише видання “Трибуна Бровари”.

Сьогодні в лікарні помер чоловік 1951 р.н. Броварчанин гостював на Тернопільщині, де і придбав в’ялене м’ясо. На наступний день після вживання продукту чоловік відчув симптоми отруєння, знайомі відправили його поїздом додому. Тут його відразу госпіталізували в лікарню, де зафіксували прояви розладу зору і втрати свідомості. Тоді фахівці і запідозрили ботулізм. На жаль, чоловіка врятувати не змогли. Зараз зразки вживаного м’яса досліджуємо, остаточну відповідь отримаємо за 5-6 днів.

Лікарі застерігають людей купувати продукти на стихійних ринках. Адже там неможливо проконтролювати якість таких продуктів.

«Ця бактерія дуже стійка в довколишньому середовищі, тож може відбутись забруднення продукції під час реалізації. Ніколи не купуйте продукти на стихійних ринках «із землі» – виявити ботулізм «на око» неможливо. Не змінюється ні смак, ні колір продукту, але його вживання може нести смертельну небезпеку!», – розповіла Олена Левченко.

Вона повідомила, що ботулізм зустрічається переважно в саморобних м’ясних консервах, але він може бути і в овочевих «закрутках», грибах, рибі тощо.

У випадку розслідування причин смерті цього чоловіка, розглядається також варіант отруєння речовинами, якими коптили м’ясо – продукт досить дивного кольору. Навіть якщо так, це вчергове підкреслює – не варто купувати продукцію, виготовлену в домашніх умовах – виробники часто не дотримуються правил і норм харчової промисловості.

Що відомо про ботулізм

Ботулізм  це гостре токсико-інфекційне захворювання, зумовлене токсином, який виділяє бактерія Clostridium botulinum. Ці бактерії за певних умов ростуть і виробляють один із найсмертоносніших токсинів. Ідеальними умовами для цього є неправильно консервовані або ферментовані в домашніх умовах продукти.

Найпоширенішою причиною ботулізму є саме домашні консервовані продукти з м’яса та риби, бо їх зазвичай виготовляють без дотримання відповідних технологій приготування.

Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності та виглядом і смаком, можуть бути зараженими.