Собівартість будинку на 90 квадратних метрів становитиме до 1,2 млн грн., стверджують в КОВА.

До настання зими в Київській області планується звести 2500 одноповерхових будинків, замість зруйнованих внаслідок вторгнення російської армії. Про це розповів голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба в інтерв’ю Forbеs.

12 червня буде місяць, як ми почали будувати. Розраховуємо, що проєкт буде типовим для області. Далі рухатимемося в інших масштабах і об’ємах. План — побудувати 2500 будинків до настання холодів“, – зазначив він.

За словами Кулеби, собівартість будинку на 90 квадратних метрів становитиме до 1,2 млн грн.

Площа типового будинку на три кімнати — 90 кв. м. Собівартість, на яку хочемо вийти, 1,1—1,2 млн грн, без ремонту й умеблювання, але з необхідною сантехнікою“, – розповів Кулеба.

Також будуть впроваджені типові варіанти на 60 кв. м, і 120 кв. м.

При будівництві будуть застосовуватися рішення, які допоможуть звести увесь указаний обсяг житла за місяці.

Використовуються технічні рішення, які дають можливість дати результат за місяці. Матеріали: газобетон, арматура, деревина. Для нас головне — час, потрібно знайти таку кількість виробників, які закриють потребу до зими“, – розповів очільник КОВА.

За його словами, на сьогодні досліджено 70% території області. В області повністю зруйновано близько 5000 приватних будинків.

На 5000 будинків потрібно близько 6 млрд грн — це тільки будівництво приватних будинків, без електромереж, газопостачання, які здебільшого там є“, – зазначив Кулеба.
Водночас продовжується дослідження території області.

Нам необхідно обстежити площу, яка дорівнює площі Бельгії, — об’єм роботи величезний. Працює понад 200 працівників ДСНС і поліції. Також залучили перших міжнародних саперів. Зараз місцеві комісії проходять по громадах, фіксують поточні руйнування (вікна, двері, ремонт дахів), складають акти“, – розповів очільник КОВА.

Вже відомо, що із 69 громад у 46 є руйнування — це 65% території області.

Ситуація різна і характер руйнувань відрізняється. У Великій Димерці не було лінії зіткнення, але селище постраждало внаслідок артилерійських обстрілів. У Бучі руйнувань небагато, але там було багато людських жертв. Дуже сильно постраждало місто Ірпінь, де протягом тривалого часу була лінія зіткнення. У Бородянці повністю зруйнована центральна вулиця міста.

До 12 червня планується звести перші п’ять будинків.

Перший — для сім’ї нашого героя, який загинув у боях під Ізюмом. Інші — для родин, будинки яких були знищені під час бомбардувань“, – зазначив Кулеба.

Нагадаємо, перші п’ять будинків мають звести на території Дмитрівської громади.

Закон про компенсацію за пошкодження та знищення житла передбачає надання цієї компенсації фізичним особам у вигляді нових квартир та будинків, загальною площею не більше 150 кв.м.

Фото: Фейсбук