Заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко в етері КИЇВ24 пояснив, куди поділися старі скульптури, зокрема й “Дівчинка на подушках”.

Він зазначив, що низка скульптур у непридатному для експонування стані має бути реставрована. Скульптури захищені авторським правом Костянтина Скритуцького, яке місту ніколи не передавалося, а отже реставрувати скульптури може лише автор.

Як зазначає Бондаренко, скульптор виставив відповідний прайс за роботу в декілька мільйонів гривень.

У міста таких коштів немає. Попри те, що ми до війни продовжували доброустрій на Пейзажній алеї й проводили реконструкцію деяких елементів. Меценати також таких коштів не мають.

Отже, було прийнято рішення містом демонтувати фігури та віддати їх скульптору. Замість них на Пейзажній алеї розміщена скульптура В’ячеслава Дідківського. Вона також захищена авторським правом, але її розміщення є значно дешевшим, і автор готовий реставрувати цю фігуру в разі її пошкодження під впливом зовнішніх факторів.

Крім цього, Володимир Бондаренко наголосив, що скульптури перебувають в аварійному стані саме через їх вік, а не через акт вандалізму, як писали деякі активісти.