Про це заявив голова правління «Київспецтрансу» Андрій Грущинський в інтерв’ю для спільного проєкту «Київ FM» та «Вечірнього Києва».

Керівник підприємства зазначив, що полігон № 5 лишається критично важливим об’єктом для належного поводження з відходами в Київській області, допоки не з’явиться альтернатива.

«Інженерна споруда спроєктована відповідно до державних будівельних норм. На відміну від стихійних сміттєзвалищ, вона оснащена відповідними системами очищення. Полігон має протифільтраційний екран, що запобігає потраплянню фільтрату в ґрунтові води. Існує дренажна система для збору фільтрату, каналізаційно-насосні станції для його перекачування та система очистки, яка складається з 5 модулів. 3 з них збудовані в останні 6 років і дають змогу обробляти до 600 кубометрів фільтрату на добу», – пояснив Андрій Грущинський.

Він додав, що поетапне закриття полігону досі триває, на це також вплинула повномасштабна війна. Закриття полігону – комплексний процес, який охоплює технічні та екологічні заходи для безпечного функціонування об’єкта без шкоди для довкілля.

Полігон № 5 у селі Підгірці (Обухівський район, Київська область) – це найбільший сміттєвий полігон Києва, який приймає понад 1,2 мільйона тонн відходів щороку. Запущений у 1986 році для захоронення твердих побутових відходів. Влада Києва інвестує в екологічну модернізацію, щоб перетворити полігон на зелений пагорб. Повне закриття полігону залежить від будівництва нового сміттєпереробного заводу.