Про це повідомив очільник Рівненської ОДА Віталій Коваль.

 На Рівненщині зафіксували новий підвид штаму Omicron – “Арктур”. Він нарактеризується дещо підвищеним рівнем заразності, що в 1,2 рази більший, ніж близький штам Kraken.

Цей субваріант COVID-штаму “Омікрон” уперше виявили в січні 2023 року в Індії. Відтоді він швидко ширився світом. Проте Коваль зауважив, що немає підстав для тривоги, адже штам не є небезпечнішим, ніж попередні штами і Всесвітня організація охорони здоров’я оцінює його серйозність як низьку.

“Арктур” викликає у пацієнтів багато симптомів, притаманних для попередніх варіантів COVID-19: високу температуру, кашель, біль у горлі, м’язову слабкість. Однак додався новий симптом — сверблячий кон’юнктивіт без гною, але з відчуттям липкості в очах.

Водночас, бачимо, що «корона» нікуди не зникла і вакцинація від неї, як і раніше бажана, особливо у віці 65+.

Нагадаємо, станом на 2 листопада в Україні циркулює близько 14 різних штамів вірусу “Омікрону”. Виявлено десять випадків “Ерісу” – це різновид “Омікрону”. Голова комітету Ради зазначив, що, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення цього штаму оцінюють як низький.