В Мінкультури відхрестилися від відсторонення від телемарафону "єдиних новин" Голованова, Влащенко, Мартиросяна та інших.

На сайті Кабміну з’явилася петиція з вимогою відсторонити від загальнонаціонального телемарафону “єдиних новин” ведучих, які багато років поширювали кремлівську пропаганду.

Як і раніше, мова про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наташу Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець, Анастасію Даугуле.

Вищевказані ведучі декілька років поспіль пропагували ідею правомірності захоплення росією Криму (порушення територіальної цілісності України), поширювали дезінформацію щодо впливу США на території української держави, більше того, заявляли про дискримінацію російської мови та “громадянську війну” на Донбасі. З огляду на те, що дані висловлювання та риторика не лише знецінюють українську культуру, але і є прямим приводом для розпалюванням ворожнечі та конфліктів всередині держави, закликаємо відсторонити проросійських пропагандистів від участі в телемарафонах або будь-яких інших національних марафонах” — йдеться в повідомленні.

Авторкою петиції значиться Веремієнко Ірина Михайлівна. На збір 25 000 підписів під петицією є 90 днів.

Так, петицію підтримав ведучий телемарафону Вадим Карп’як.

Відповідь на ініціативу відсторонення ведучих опублікував медіахолдинг «Медіа Група Україна» (телеканали «Україна», «Україна24» та ін.), який працевлаштував Голованова, Влащенко, Мартиросяна після Медведчука.

В дописі зазначається, що вказані особи перейшли на нинішнє місце роботи “задовго до війни”.

Щодо журналістів, про яких йдеться у заяві частини медіаспільноти, маємо зазначити, що згадані журналісти перейшли до «Медіа Групи Україна» задовго до війни. Це рішення не було ні політичним, ні кимось нав’язаним, ні кимось контрольованим. Це кадрова політика медіа групи, яка спирається виключно на професіоналізм журналістів та їхню користь для каналів. Ми не маємо сумнівів ані щодо їх професіоналізму як журналістів, ані щодо їх проукраїнської громадянської позиції, яку вони публічно неодноразово заявляли. Кожного дня вони працюють на інформаційному фронті заради нашої Перемоги та майбутнього України” — йдеться в повідомленні.

Телеканал «Інтер» заявив, що ведуча Даугуле, мовляв, ніколи не працювала на телеканалах Віктора Медведчука та «ніколи не займалася політичною пропагандою». Також канал заявив, що Даугуле «ніколи не працювала на телеканалах Петра Порошенка».

Мовник не має «жодних сумнівів ані щодо її професіоналізму, ані щодо її проукраїнської громадянської позиції, яку Даугуле «публічно неодноразово заявляла».

Сама Даугуле похвалилася, що з Києва ні на день не тікала, і працювала не покладаючи рук на благо Батьківщини від самого 24 лютого. І пожурила колег, які вимагають її відсторонення.

Хоча саме Даугле в 2013/2014 роках вела новини на “Інтері”, які в той час не підтримували Євромайдан, а також вела низку пропагандистських концертів каналу, зокрема, до 9 травня, де говрилось про “імена вулиць названі фашистськими злочинцями”.

Прокоментував ситуацію також голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Ініціативу відсторонити пропагандистів він назвав “травлею”.

Переконаний, що будь-яка організована травля, а тим більше травля журналістів – є нічим іншим, ніж найяскравішим проявом того радянського руського миру, з яким ми сьогодні воюємо” — видав Гетманцев.

Як ми писали, 12 травня українські медійні організації та журналісти звернулись до президента Зеленського і міністра культури та інформаційної політики Ткаченка з приводу участі ведучих, які поширювали проросійську пропаганду, в ефірах телемарафонів, які позиціонуються як національні.

Міністерство культури та інформаційної політики згодом опублікувало офіційну відповідь на заяву. У ній йдеться, що «сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти. Сьогодні важливим є те, хто залишився, перейшов на сторону України та кожен день доводить свою позицію своєю сумлінною цілодобовою працею. Сьогодні нам потрібна кожна людина, кожен спеціаліст, який працює на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками».

Також міністерство заявило, що “не має повноважень” і не вважає за доцільне втручатись у кадрову політику телеканалів, які беруть участь у виробництві спільного телемарафону.

Фото: Фейсбук