Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України, передає hromadske.

Зазначається, що слідчі відкрили провадження 20 квітня за ознаками скоєння правопорушення, прописаного в ч. 4 ст. 358 ККУ (підроблення документів, печаток, штампів тощо).

Там вказують, що правоохоронці розслідують використання Спартаком, імовірно, підроблених документів про освіту, виданих на його ім’я.

Скандал зі Спартаком Субботою: що відомо

Блогер Спартак Суббота був співведучим проєкту «Подкаст терапія». Разом з актором і коміком Євгеном Яновичем вони обговорювали здебільшого психологію.

Своєю чергою, психолог і гештальт-терапевт Ілля Полудьонний зібрав дані про те, що Спартак Суббота міг брехати про себе. 11 квітня текстову версію матеріалу опублікували на сайті видання «Свідомі». Також на YouTube є п’ятисерійна версія розслідування.

Так, Полудьонний ставить під сумнів цілу низку фактів про Субботу. За його словами, майже п’ять років Суббота публічно позиціювався як кандидат психологічних наук, але не мав цього ступеня. Він також працював в Інституті когнітивного моделювання, який пов’язують із проросійською ОПЗЖ.

У травні 2023 року Міносвіти звернулося до Нацполіції, щоб та перевірила, чи не підробив блогер Спартак Суббота іноземні документи про освіту.

Фото: скриншот