«Повернення станції в російську атомну галузь – факт, який давно відбувся, який міжнародній спільноті залишається лише визнати. Передача самої ЗАЕС або контролю над нею Україні або будь-якій іншій країні неможливі», – йдеться у заяві МЗС РФ, розміщеній у вівторок на сайті зовнішньополітичного відомства.
На думку Москви, «неприпустимою є і спільна експлуатація ЗАЕС із якоюсь державою».
«У цьому випадку, наприклад, неможливо належним чином забезпечити ядерну та фізичну ядерну безпеку, врегулювати питання цивільної відповідальності за ядерні збитки .Важливий аспект полягає в тому, що тісна співпраця розвідок країн НАТО з Україною, що володіють значним диверсійним потенціалом, унеможливлює навіть тимчасовий допуск представників цих держав на ЗАЕС», – заявляють у МЗС РФ.
19 березня Вашингтон повідомив, що президент США Дональд Трамп під час розмови з своїм українським колегою Володимиром Зеленським, серед іншого, обговорив питання атомних електростанцій України.
«Він сказав, що Сполучені Штати можуть бути дуже корисними в управлінні цими станціями завдяки своєму досвіду в галузі електроенергетики та комунальних послуг. Американська власність на ці станції була б найкращим захистом для цієї інфраструктури та підтримкою української енергетичної інфраструктури», – зазначається у заяві.
Згодом у США уточнили, що йдеться про ЗАЕС.
Раніше медіа розповіли, чому ідея Трампа узяти під контроль ЗАЕС виглядає дивно.