Про це йдеться в повідомленні Міністерства економіки України.

У відомстві розповіли, що між країнами був укладений відповідний Меморандум про взаєморозуміння.

Зокрема, близько 40 мільйонів євро спрямують на підтримку приватного сектору, який бере участь у відбудові України, а також 380 млн євро для підтримки критичної інфраструктури, що використовує відновлювальну енергетику.

Згідно з досягнутими домовленостями уряд Данії спрямує нове фінансування до EIFO, сприяючи новим інвестиційним можливостям у розмірі щонайменше 300 млн данських крон (приблизно 40 млн євро). Отже, загальний пакет фонду сягне 1,3 млрд данських крон, або 170 млн євро.

Окрема увага приділятиметься зеленій трансформації економіки та впровадженню інноваційних рішень у сфері критичної інфраструктури. Зокрема для підтримки критичної інфраструктури, що використовує відновлювальну енергетику, данський уряд виділить додаткове фінансування до Українського Механізму EIFO на суму 2,85 млрд данських крон (приблизно 380 млн євро).

Крім того, Україна і Данія посилять співробітництво у сфері суднобудування, розвитку та реконструкції морської портової інфраструктури. Уряди обох країн також опрацьовуватимуть можливості для подальшого співробітництва у сфері суднобудування, пов’язані з військово-морським потенціалом.

У Меморандумі також йдеться про підтримку та розвиток співробітництва та ділового партнерства у сфері критичної інфраструктури та морської промисловості, а також у ширшому плані — у сфері бізнесу, промисловості та підприємництва.

Раніше також повідомляли, що влада Данії ухвалила рішення щодо виділення коштів на посилення морського потенціалу, безпілотники та виробництво ракетних компонентів. Загалом було виділено близько 2,2 млрд данських крон (295 млн євро).

Допомога Україні від Данії

У лютому 2024 року Данія передала Україні усю свою артилерію. Прем’єр-міністр країни Метт Фредеріксен закликала західних партнерів наслідувати приклад Копенгагена, відправивши Україні зброю, боєприпаси та системи ППО, які не використовуються у їхніх власних арсеналах.

Пізніше, у березні Данія додатково виділила Україні 330 млн доларів військової допомоги. У цей пакет увійшли, зокрема самохідні артилерійські установки Caesar.