Як повідомляє пресслужба НАБУ, арешт наклали строком на 48 годин на підставі постанови Директора НАБУ.

«На підставі постанови директора НАБУ, погодженої керівником САП, строком на 48 годин накладено арешт на частки у статутному капіталі товариств, якими підозрюваний володіє прямо чи опосередковано, у розрізі 307 юридичних осіб, у тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд грн, а також на майже 1 тис. об’єктів нерухомого майна й понад 1,6 тис. транспортних засобів і суден», – повідомляє пресслужба НАБУ.

Мова йде про частки у статутному капіталі товариств, якими указаний підозрюваний володіє прямо чи опосередковано, у розрізі 307 юридичних осіб, в тому числі акціонерних товариств, розрахунковою вартістю понад 3 млрд гривень, а також на майже 1 тис. об’єктів нерухомого майна та понад 1,6 тис. транспортних засобів та суден.

Наразі до Вищого антикорупційного суду скеровано клопотання про накладення арешту на вищевказане майно.

Що відомо про справу Коломойського

Ігор Коломойський, колишній власник ПриватБанку та один із найбагатших людей України, 2 вересня 2023 року отримав підозру у шахрайстві та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Підозра стосується виведення коштів з ПриватБанку в 2013-2020 роках.

За даними слідства, Коломойський та його спільники вивели з банку понад 500 мільйонів гривень, використовуючи підконтрольні підприємства та банківські установи. Ці кошти були витрачені на власні потреби та на фінансування політичних проектів.

Коломойський відкидає всі звинувачення і заявляє, що справа є політично мотивованою.

4 вересня 2023 року Коломойський був заарештований і поміщений під варту на два місяці. Пізніше суд замінив йому запобіжний захід на заставу в розмірі 509 мільйонів гривень.

А вже 7 вересня НАБУ повідомило Коломойському про підозру у заволодінні 9,2 млрд грн ПриватБанку.

Справа Коломойського є однією з найбільш гучних у політичному житті України. Вона викликала неоднозначну реакцію в суспільстві. Одні вважають, що Коломойський повинен бути покараний за свої злочини, інші ж вважають, що справа є політичною розправою.

Фото: відкриті джерела