Штаб утворили ще 11 березня.

Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони.

У повідомленні зазначили, що головою Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими призначено начальника ГУР МО України Кирила Буданова.

Штаб створили 11 березня. До його складу мають входити представники Мін’юсту, Мінреінтеграції, МОЗ, Мінекономіки, Міноборони, МВС, МЗС, поліції, Держприкордонної служби тощо. Штаб має:

  • здійснювати заходи для забезпечення виконання міжнародно-правових зобов’язань України з питань поводження з військовополоненими;
  • сприяти координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, інших органів, органів місцевого самоврядування, законних військових формувань, правоохоронних органів та громадських об’єднань з питань поводження з військовополоненими;
  • визначати шляхи і способи розв’язання проблемних питань щодо поводження з військовополоненими.

Для збору та узагальнення даних про військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно затриманих окупантами, зокрема — серед цивільних з обох сторін воєнних дій в Україні діє Національне інформаційне бюро.

Процедура звернень для родичів військовополонених залишається незмінною. Звернутися на «гарячу лінію» Національного інформаційного бюро можна за коротким номером 1648 або 380 44 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону).

Нагадаємо, спершу штаб очолювала міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук. Однак, 30 травня Верещук повідомила, що вона за постановою Кабмін передала свої обов’язки з обміну військовополоненими ГУР Міністерства оборони.

Фото: Фейсбук