Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

“Срібна пам’ятна монета, яку ми вводимо сьогодні в обіг, відображає унікальність та феноменальність української мови. Саме мова в надскладний момент історії України стала фундаментом нашого єднання, нашою зброєю. Сьогодні українською мовою промовляє дух свободи, який вражає весь світ. І українською прозвучить на весь світ таке бажане слово – ПЕРЕМОГА!”, – наголосив заступник Голови НБУ Олексій Шабан на презентації нової монети.

Пам’ятна монета “Українська мова” має номінал 10 гривень. Вона виготовлена зі срібла. Її дизайн надзвичайно символічний та відтворює унікальність української мови.

На аверсі монети представлена стилізована літера “Ї” із соловейком, що символізує співучість та мелодійність нашої мови. Крім того, на цьому ж боці виділяється текстурний візерунок, сформований за допомогою контурів літер української абетки, яка асоціюється з гніздом, що символізує родинний затишок та безпеку.

Реверс монети містить композицію з літер української абетки, з яких виділені літери Ґ, Ї, Є, І локальною позолотою. Ці літери виділяють українську мову фонетично і графічно серед інших культур, що використовують кирилицю.

Також у складі композиції виділені літери У, К, Р, А, Ї, Н, И, які в поєднанні зі словами “НАША МОВА” утворюють вислів “наша мова України”. Ця монета підкреслює важливість української мови для національної ідентичності та культурної спадщини.

Нагадаємо, Нацбанк випустив нові пам’ятні монети “Захисниці”, присвячені до Дня захисників та захисниць України, який відзначаємо 1 жовтня. Загалом планують випустити 50 000 таких монет.

Дизайн монети відображає відважність та волелюбність, щирість і дбайливість українських жінок, які виступають у ролі матерів та захисниць. На аверсі монети можна побачити символічну композицію з матері та захисниці, що стоять поруч і дивляться в майбутнє. На реверсі – стилізоване зображення жіночого волосся, заплетеного в косу, а також контур жіночої фігури в плахті.

Раніше ми повідомляли, що НБУ випустить в обіг нові банкноти. Також ми писали, за яку копійку українці можуть отримати 20 тисяч гривень.

Фото: Національний банк України