Про це пише видання Bloomberg.

Ці масштабні заходи, ухвалені менш ніж за два тижні до вступу на посаду Дональда Трампа, привернули увагу до ключових ринків Індії та Китаю, де нафтопереробні підприємства будуть змушені шукати альтернативні джерела постачання. Індія стала важливим покупцем російської нафти після лютого 2022 року, а Китай є найбільшим у світі імпортером нафти.

Останніми тижнями ціни на нафту зростали, чому сприяли похолодання, скорочення запасів у США і припущення, що найближчими місяцями влада Трампа може посилити обмеження на поставки з Ірану.

Широкий пакет санкцій, ухвалений адміністрацією Байдена, загрожує новими потрясіннями, потенційно змінюючи ринкові рамки для ОПЕК+, оскільки Альянс планує почати ослаблення обмежень на видобуток наприкінці цього року після низки затримок, йдеться у матеріалі.

Стрибок цін також може стати викликом для центральних банків, включаючи Федеральну резервну систему, якщо він призведе до зростання інфляції.

Проте, наразі залишається незрозумілим, як обмеження вплинуть на фактичні потоки нафти для виробників, вантажовідправників, трейдерів і користувачів.

Банк Citigroup Inc. заявив, що може постраждати до 30% так званого тіньового флоту російських танкерів. Це поставить під загрозу до 800 000 барелів на день, хоча реальні втрати можуть становити менше половини цієї цифри.

Goldman Sachs Group Inc. заявила, що не змінила очікувань щодо російської пропозиції, оскільки ціни на нафту можуть стати ще меншими, щоб стимулювати закупівлі.

Раніше повідомлялося, що 10 січня Мінфін США ввів санкції проти російських нафтовидобувних компаній “Газпромнафта” та “Сургутнафтогаз”, а також проти 183 суден, які доставляли російську нафту.