Про це повідомляє Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 25 центів, або 0,4%, до 64,34 долара за барель, тоді як американська нафта марки West Texas Intermediate подорожчала на 24 центи, або 0,4%, до 61,13 долара за барель.
Адміністрація Трампа видала обмежений дозвіл американському виробнику нафти Chevron (CVX.N). зберегти активи у Венесуелі, включаючи свої частки у спільних нафтових підприємствах з державною компанією PDVSA, повідомили у вівторок три джерела, обізнані з цим рішенням.
Згідно з новим дозволом, Chevron не може експлуатувати нафтові родовища у Венесуелі, експортувати свою нафту або розширювати діяльність, повідомили джерела, додавши, що її намір — уникнути будь-яких можливих платежів адміністрації президента Ніколаса Мадуро.
У вівторок Chevron заявила: «Термін дії генеральної ліцензії 41B закінчився, і подальша присутність Chevron у Венесуелі залишається відповідною до всіх чинних законів і правил, включаючи систему санкцій, передбачену урядом США».
«Втрата венесуельських барелів Chevron у США призведе до дефіциту нафти для нафтопереробних заводів, і вони, таким чином, більше покладатимуться на близькосхідну нафту», – написав у записці керівник відділу сировинних товарів та вуглецевої стратегії Westpac Роберт Ренні.
Президент США Дональд Трамп відкликав попередню ліцензію 26 лютого.
В останні роки ліцензії, видані Chevron та іншим іноземним компаніям, сприяли незначному відновленню видобутку нафти у Венесуелі приблизно до 1 мільйона барелів на добу.
Однак зростання цін було обмежене в середу на тлі очікувань, що ОПЕК+ вирішить збільшити видобуток на зустрічі цього тижня.
Засідання Організації країн-експортерів нафти та її союзників заплановано на середу, хоча жодних змін у політиці не очікується. За даними джерел, рішення про збільшення видобутку в липні може бути прийнято в суботу, коли вісім членів групи проведуть переговори.
«Ціни на нафту за останні кілька сесій коливалися лише незначно, оскільки галузь значною мірою готується до надлишку пропозиції у другій половині року», – сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova.
Нагадаємо, що Європейська комісія наполягає на зниженні порогу цін на російську нафту з $60 до $45 для посилення санкцій проти РФ. Однак ця позиція не отримала повної підтримки всіх 27 держав-членів ЄС і його партнерів із Великої сімки (G7).