Про це повідомили у Наглядовій раді АОЗ.
“В умовах війни дуже важливо зберегти безперервність у роботі Агенції оборонних закупівель, адже від цього напряму залежить стабільність постачань для ЗСУ та системні кроки щодо реформування системи оборонних закупівель. Тож керуючись виключними правами Наглядової ради щодо змін умов контракту керівника, які передбачені як Законом, так і нинішньою редакцією статуту АОЗ, було укладено додаткову угоду на подовження терміну дії контракту чинного директора на 1 рік”, — відзначив голова Наглядової ради АОЗ Юрій Джигир.
Відповідно до Закону “Про управління об`єктами державної власності”, до виключної компетенції наглядової ради належить затвердження умов контракту з керівником. Відповідно і строк дії контракту є однією з його умов, яку уповноважена переглядати наглядова рада. Чинна редакція статуту Агенції не зобов’язує погоджувати свої рішення про зміну умов контракту керівника (зокрема пролонгацію угоди), з Міністерством оборони України.
Відзначимо, що раніше члени Наглядової ради АОЗ прийняли рішення про ініціювання комплексного аудиту діяльності Агенції, з залученням міжнародної ради аудиторів НАТО.
Нагадаємо, 21 січня Наглядова рада прийняла рішення про подовження контракту з чинною директоркою АОЗ Мариною Безруковою. Але за інформацією журналістки і членкині нового складу Громадської антикорупційної ради при Міноборони Тетяни Ніколаєнко, Міністерство оборони не погодило це рішення.
Нагадаємо, Безрукова стала очільницею Агенції оборонних закупівель у січні 2024 року. Як повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК), у вересні 2024 року міністр оборони Умєров планував звільнити її й призначити на цю посаду нардепку від партії “Голос” Олександру Устінову. Коментуючи цю інформацію, Устінова сказала, що восени 2024 року кандидатур на посаду директора АОЗ було дві – вона та заступник директора Агенції оборонних закупівель Артем Ситник.
14 січня на “Українській правді” вийшов великий блог Устінової із критикою нинішнього керівництва АОЗ і його роботи.
“Як би прикро не було це визнавати, але агенція в нинішньому керівному складі не може впоратися із завданням, покладеним на неї. Замість контрактів – постійні скандали і злиття інформації, назв компаній, які часто пов’язані з іноземними спецслужбами і тягнуть нам те, що не мали б. Весь світ дізнається з начебто закритої інформації ціни, за якими ми купуємо і в кого. Це неприпустимо в воєнний час, бо це нічим іншим, окрім як підіграванням ворогу, назвати не можна”, – написала Устінова.
Устінова заявила, що АОЗ використала лише третину бюджету до кінця року й у грудні активно освоювала кошти й уклала великі контракти.
В інтерв’ю “Українській правді” 19 січня Безрукова заявила, що слова Устінової стали викликом для агенції.
“Це кричуща маніпуляція або елементарне нерозуміння процесів. Ми працювали згідно з планом асигнувань, і велика частина бюджету була запланована на грудень. Мені важко оцінити рівень компетенції людини, яка дозволяє собі такі заяви, але я підозрюю, що вони були зроблені з метою дискредитації”, – прокоментувала вона заяву народної депутатки.