Про це розповів президент України Володимир Зеленський на зустрічі з журналістами.

Перетин росіянами кордону пов’язаний з тим, що не вистачає ППО. Вони на відстані, де у них є перевага, діють авіабомбами, артилерією… 8 місяців паузи в ухваленні рішень партнерами. Зрозуміло, що наших воїнам було непросто.

Президент України наголосив на тому, що наразі все під контролем Сил оборони, ситуація стабілізована.

Наразі найглибша точка просування окупантів – 10 кілометрів. За словами Зеленського, на деяких напрямках росіяни зовсім не змогли просунутися.

Крім того, що вони хочуть відповідну зону 10 кілометрів, вони хочуть завжди розвивати успіх, якщо він є. Але головне на сьогодні – нашими Силами оборони ситуація стабілізована.

Зеленський додав, що головною ціллю росіян залишається Вовчанськ.

Три лінії оборони Харківщини

У своїй заяві, президент наголосив, що на Харківщині побудовано три лінії оборони. Наразі окупанти застрягли на першій.

До бетонної лінії оборони ніхто не дійшов, це маячня, що там говорять. Ворог дійшов до першої лінії. Перша лінія – це не кордон, там неможливо будувати, тому що через відповідну зброю, якою працювали росіяни, наші люди гинули.

Зеленський пояснив, що перші дві лінії оборони будували військові під час постійного вогню. За будівництво третьої лінії відповідала місцева влада.

Вона найпотужніша — не тому, що вони краще за військових, а просто тому, що вона далі від зброї, від снарядів, від обстрілів.

Нагадаємо, що нещодавно президент Володимир Зеленський провів ставку в Харкові. Йому доповідали про оперативну обстановку на фронті, зокрема в районах Вовчанська та Липців, головком Олександр Сирський, командувачі ОСУВ “Хортиця” Юрій Содоля та ОТУ “Харків” Михайло Драпатий.

На ставці також проаналізували перспективи бойової ситуації, загрози протягом найближчих днів та можливості протидії окупантам.