Про це повідомляє Seznam Správy.

“Імовірність військового нападу на Чехію чи одну з держав НАТО та ЄС є найвищою з часів закінчення холодної війни. Росія представлятиме найсерйознішу загрозу безпеці Чеської Республіки та її союзників у довгостроковій перспективі”, – йдеться в документі Міноборони Чехії.

Затвердження документа, який є в розпорядженні видання, знаходиться на фінальній стадії. Минулого тижня його схвалила Рада держбезпеки, а в жовтні за нього має проголосувати уряд.

Згідно зі стратегією, війна в Україні підтвердила необхідність членства Чехії в НАТО. Альянс має стримувати супротивника від нападу та захищатися від можливої ​​агресії.

“У зв’язку зі зростальною агресивністю Росії головним завданням оборонної політики Чехії є всебічна підготовка до довготривалої оборонної війни високої інтенсивності з технічно розвиненим супротивником, оснащеним ядерною зброєю”, – зазначили в документі.

Окрім того, країна має створити добре озброєні та навчені збройні сили, а також підготувати територію до можливого перекидання великої кількості сил союзників.

“Чехія займає особливу позицію в оборонних планах альянсу через наше географічне розташування. Очевидно, що в рамках будь-яких заходів стримування чи навіть операції колективної оборони територією Чеської Республіки рухатимуться десятки тисяч військових союзників”, – уточнив директор Департаменту оборонної політики та стратегії Міністерства оборони Ян Їреш.

У новій стратегії також звертають увага на те, що оборону Чеської Республіки не можуть забезпечувати тільки професійні військові, але більшу роль в обороні повинні відігравати підготовлені та наявні резерви збройних сил.

Нагадаємо, вночі 28 вересня Росія обстріляла Україну. Сили ППО збили понад 30 “шахедів”.

Фото: відкриті джерела