Правоохоронці повідомили про підозру командиру батальйону танкової бригади збройних сил Російської Федерації, який наказав розстріляти автомобілі з цивільними в Київській області.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

«За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора командиру батальйону 5-ї окремої гвардійської танкової Тацинської Червонопрапорної, ордена Суворова бригади 36-ї загальновійськової армії Східного військового округу збройних сил рф повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України)», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, з 24 лютого по 31 березня 2022 року, у період захоплення росіянами частини Київщини, російський командир, перебуваючи з підлеглими військовослужбовцями на 27-му кілометрі автодороги Київ-Чоп біля с. Мила Бучанського району неподалік автозаправних станцій UPG та БРСМ, віддавав їм злочинні накази проти цивільного населення.

4 і 7 березня 2022 року, виконуючи такий наказ, підпорядковані командиру батальйону військовослужбовці РФ, особи яких наразі встановлюються, з автоматичної стрілецької зброї розстріляли чотири легкові автівки. У них перебували 12 цивільних, з них двоє малолітніх дітей, які намагались виїхати.

Троє людей загинули на місці, п’ятеро осіб, з яких одна дитина, зазнали вогнепальних ушкоджень різного ступеня тяжкості.

Нагадаємо, що «вагнерівці» вербують на війну проти України політичних в’язнів з Чечні.

Фото: відкриті джерела