Про це пише Bloomberg із посиланням на обізнані джерела.
Зазначається, що цей крок є частиною зусиль організації, спрямованих на збільшення виробництва, і його генеральний секретар Марк Рютте називає “переходом до мислення воєнного часу”.
Джерела розповіли виданню, що “альянс шукає спосіб виразити деякі із сукупних цілей у форматі, яким можна безпечно ділитися, щоб переконати компанії збільшити виробничі потужності”. У матеріалі йдеться, що цей крок вимагатиме консенсусу серед союзників, якого можуть досягти “протягом наступних кількох місяців”.
Також наголошується, що терміновості цим зусиллям додало повернення президента США Дональда Трампа, який раніше заявляв про можливе припинення військової підтримки тих членів НАТО, які недоотримують кошти на оборону.
“Згідно з окремою процедурою, альянс також розпочав процес обміну деякими секретними стандартами з Європейським Союзом… Через конфіденційність інформації вони оприлюднюватимуться поступово, у міру того як НАТО їх опрацьовуватиме й у міру оновлення стандартів“, — йдеться у статті.
Повідомляється, що ці стандарти є військовими критеріями, спрямованими на гармонізацію збройних сил членів Альянсу і досягнення оперативної сумісності між союзниками. Вони можуть включати, наприклад, калібри зброї або загальну військову лексику.
“Отримання цієї інформації може дозволити ЄС узгодити норми як у військових питаннях, так і в питаннях подвійного використання, таких як радіочастоти“, — зазначається у публікації.
Генсек Альянсу Рютте — колишній прем’єр-міністр Нідерландів — зосередився на зміцненні зв’язків між НАТО та ЄС після вступу на посаду в жовтні, зауважує видання.
Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.