Про це він заявив на брифінгу після зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО, які зібрались в Брюсселі, де обговорюють війну в Україні.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив, що Альянс має робити більше з погляду постачання Україні: “Чим сильніша Україна на полі бою, тим сильнішими вони будуть за столом перемовин”.
Як наголосив Рютте, що формат “Рамштайну” передбачає, що союзники та інші країни за межами НАТО зобов’язуються гарантувати, що Україна має те, що їй потрібно, зокрема, підтримку конкретним озброєнням для ведення війни.
“І я вже згадував деякі з великих оголошень (пакетів допомоги, — ред.) за останні пару-два тижні в Канаді, Швеції, Нідерландах і Франції. І, без сумніву, я сподіваюся, сьогодні, а також і найближчими днями, ви побачите нові оголошення”, — сказав він.
Генсек додав, що згоден з Дональдом Трампом у тому, що фінансування Києва має бути вирівняне — ці слова спрямовані на те, щоб заспокоїти президента США, який погрожував вивести Америку з альянсу, якщо інші країни не заплатять свою справедливу частку.
За словами генсека, Альянс проводить активні консультації з командою президента США на всіх рівнях й ці розмови є “дуже хорошими”: “Є збіг поглядів, що ми маємо переконатися, по-перше, що Україна опиниться в найкращій можливій позиції для початку перемовин, і, по-друге, переконатися, що незалежно від того, що вийде з цих перемовин, ми маємо бути впевненими і гарантувати, що те, що вийде з цього, буде міцним. Так що жодних повторень того, що ми мали з Мінськими угодами”.
Генсек також заявив, що у разі нападу Росії реакція буде нищівною. “Якщо він збереться атакувати Альянс — нехай навіть не думає про це. Він програє, реакція буде просто нищівною. Ми знаємо, наскільки потужний наш оборонний потенціал”, — сказав він.
Рютте також додав, що всі учасники НАТО погоджуються з тим, що Україна має отримати все необхідне, щоб говорити з позиції сили на початку переговорів з Росією.
Раніше про потенційну підготовку нападу Росії також повідомляла розвідка Данії. У доповіді відомства говорилося, що Росія може підготуватися до потенційного протистояння з НАТО протягом 5 років після завершення війни в Україні.
Зазначалося, що поки Росія уникає дій, які спровокують НАТО застосувати 5 статтю договору Альянсу, проте готовність Москви до більш ризикованих дій може зрости, якщо “відносний баланс сил зміниться на користь Росії”.