Розробкою гри займається київська студія GSC Gameworld.

В трейлері довгоочікуваного шутера STALKER 2 знайшли уривок з поеми Тараса Шевченка «Катерина». Трейлер було представлено у рамках великої презентації Microsoft Xbox Games Showcase, на якій було анонсовано багато комп’ютерних новинок.

Уважні користувачі та багаторічні шанувальники серії STALKER одразу почали шукати приховані посилання («пасхалки», вони ж «великодки»), які розробники могли залишити у трейлері. І знайшли щонайменше дві.

На 01:22 глядачам показують лабораторію та скляний контейнер з ембріоном невідомої істоти. Крім напису «Власність держави Україна», гравці помітили в кадрі ще й уривок з поеми Тараса Шевченка «Катерина». Його можна побачити у дзеркальному відображенні на склі контейнера.

Розробники з GSC Gameworld поки не коментували ці знахідки; лише повідомили, що новим трейлером хотіли продемонструвати, що в STALKER 2 геймери отримають повноцінний відкритий ігровий світ, який можна досліджувати найретельнішим чином.

Російські профільні ресурси та пабліки поспішили повідомити про те, що українські розробники додали у трейлер легендарної гри «націоналістичного вірша».

Нагадаємо, раніше представники компанії GSC Gameworld відмовлялися відвідувати IT-форуми в Росії через війну між Україною та Рсоією.

Перша частина STALKER вийшла в 2007 році. Пізніше розробники створили сиквел «STALKER: поклик Прип’яті» і приквел «STALKER: Чисте небо». Гра отримала високі оцінки як від геймерів, так і від критиків.

Фото: itc.ua