Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла синоптикиня Українського гідрометцентру Наталія Птуха.
По-перше, це був не смог. Це було суто задимлення. Київ потрапив у цей шлейф диму, який простягався від осередків займання, подекуди ще від пожеж в екосистемах або від залишків пожеж на торф’яниках. Він розповсюджувався відповідно на територію Києва.
Вона додала, що крім того, осередки займання були у північних районах Київщини, Чернігівщини та Сумщини. Дим також дістався столиці, особливо активним його переміщення було у нічні та ранкові години. Однак, за словами Птухи, задимлення накрило не лише Київ.
Займання були і на самій межі Сумщини, Київщини і Чернігівщини. Це було саме на кордоні, там подекуди і диверсантів навіть ловили, які підпалювали спеціально. І на супутниковому знімку якраз було яскраво видно, що найбільші осередки займання були на Сумщині, Чернігівщині, але так само і на Київщині.
Нагадаємо, вранці 23 вересня у Києві зафіксували шкідливий рівень забрудненості повітря. Найвищі показники були у Дніпровському та Дарницькому районах. За даними сайту IQAir, у рейтингу міст з найвищим рівнем забруднення повітря у світі Київ займав дев’яте місце.
У п’ятницю, 20 вересня, у столиці фіксувалося рекордне забруднення повітря. Київ був першим в антирейтингу за якістю повітря у світі.