Про це заявив член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат від фракції “Слуга Народу” Федір Веніславський.

Він розповів, що мільйони українців опинилися поза місцем своєї реєстрації після початку повномасштабного вторгнення. Натомість ТЦК все одно відправляли повідомлення саме туди, як того вимагали повноваження.

Якщо людина їх не отримувала у зв’язку з об’єктивними обставинами, вона все одно могла потрапити в статус тих, хто перебуває в розшуку. Цю проблему якраз і вирішують законодавчі новели, про які ми говоримо. Через оновлення своїх військово-облікових даних значна кількість людей виконала вимоги закону і вони на сьогодні не перебувають в статусі тих, хто розшукується.

Зазначимо, що нині в Україні не планують знижувати призовний вік молодшим 25 років. Однак про це часто кажуть західні партнери. Вони вважають, що вік 18-25 є оптимальним та ефективним для того, щоб громадяни в силу своїх фізичних та психологічних якостей могли активно воювати, повідомляв народний депутат Федір Веніславський.

Також 1 серпня Генштаб ЗСУ розглянув пропозиції щодо змін до Порядку проведення призову, відповідно до яких командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які виявили бажання служити, без участі ТЦК.