Відео події в Facebook опубліковано очевидцем.

Біля бізнес-центру «Парус» стало погано молодому чоловіку.

«Він лежав на тротуарі і задихався. Ми купили йому воду, посадили на паркан.  Чоловік повідомив, що недобре себе почуває, попросив викликати швидку», – зазначає очевидець.

 

Люди зателефонували 103, викликали карету швидкої, але по прибуттю, після розмови з чоловіком, медики відмовилися надавати йому допомогу. Чоловік не був агресивний, він не конфліктував з лікарем, не лунало образливих слів з його вуст.

Медик сказав: «В’яжіть його. Ви розумієте, що я не маю права його в’язати?»

Медика запитали: «Якщо він тут помре через пів години, то винен він сам?»

На що лікар швидкої відповів: «Звичайно».

Після цього він сів у карету і поїхав, залишивши потерпілого на вулиці.

Діалог можна побачити у відео.

Kyiv Media звернулося за коментарем до директора «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва».

ОНОВЛЕНО від 16:30 17 липня.

Анатолій Вершигора, директор «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва», відповів на офіційний запит: «Порядок відмови пацієнта від медичної допомоги визначений рядом нормативних документів, у тому числі ст. 284 ЦК України та наказом МОЗ від 17 листопада 2010 №999 «Про затвердження форм звітності та медичної облікової документації  служб швидкої та невідкладної медичної допомоги України. Національна поліція викликається на загальних підставах відповідно  до законодавства України», – йдеться у коментарі.

Анатолій Вершигора додав, що «у випадку агресивної поведінки пацієнтів, зокрема тих, що перебувають у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння, гострого психічного розладу і становлять загрозу для здоров’я або життя медичних представників бригади […], надання медичної допомоги і транспортування пацієнтів […] здійснюється у присутності співробітників національної поліції».

Поведінку медика Анатолій Вершигора не прокоментував.

Фото: pixabay.com