Китайський літієвий проект на півночі Аргентини розпочав виробництво після того, як відносини між двома країнами потепліли. Аргентина входить до п’ятірки країн з найбільшими запасами літію.

Про це El Pais.

Під час своєї кампанії 2023 року президент Хав’єр Мілей пообіцяв «ніколи не мати справи з комуністами», називаючи китайського лідера Сі Цзіньпіна «вбивцею» та «злодієм». Однак після приходу до влади позиція Мілея позиція щодо Пекіна радикально змінилася, і той пообіцяв налагоджувати тісніші зв’язки з Китаєм.

Збільшення присутності Пекіна в регіоні, включаючи значні інвестиції в інфраструктуру та інші проекти природних ресурсів викликало занепокоєння багатьох у Вашингтоні. Державний секретар США Марко Рубіо, чия перша поїздка за кордон була в цей регіон, визнав перевагу Китаю, сказавши, що «немає американської альтернативи тому, що пропонують китайці» в Латинській Америці.

Рубіо пояснив три способи, якими він бачить Китай як такий, що має вплив на Латинську Америку. По-перше, він наголосив на використанні інвестицій, а іноді й “хабарів”. “Вони заходять і в певному сенсі створюють угоди, які ви не зможете повернути. Отже, тепер у вас є борг, який ви не можете повернути, і вони загнали вас у пастку. Тепер у них є ваш голос в ООН і ваша співпраця щодо X, Y або Z».

Відповідаючи на вплив Китаю, Рубіо сказав: «Ми повинні бути присутніми і мати протидію кожному з них, і або повинні бути наслідки для кожного з них. На щастя, Сполучені Штати мають міцні відносини в багатьох ключових країнах регіону, і я думаю, що у нас є можливість розвивати їх таким чином, щоб залучити інвестиції, які вони воліли б, а не китайські, але зараз вони недоступні. Американської альтернативи тому, що пропонують китайці, не існує. Сподіваюся, ми зможемо надати можливості для цього».