Залишили автомобіль на тратуарі – платіть штраф. У Києві по вулиці Полтавська, 10 власників автівок, які припаркувалися на тротуарі оштрафували, хоча місця для перехожих було достатньо. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.
Олександра також отримала штраф, каже, що залишила автівку по вулиці Полтавська, 10 в неділю, 17 жовтня, повернулася за кілька годин і побачила штраф. “Коли я повернулася, то побачила штраф – на лобовому склі, який залишив інспектор з паркування з коментарем, що мій автомобіль було припарковано в неналежному місці. Було виписано штраф 340 грн. Я сплатила цей штраф, але не розумію чому саме, тому що правила дорожнього руху не забороняють легковим автомобілям паркуватися на тротуарі тим паче, що достатньо відстані для перехожих”, – розповіла дівчина.
Обурюються і мешканці будинку поряд, адже багато хто має автівки і тепер їх можуть штрафувати за те, що вони залишають свої авто на цій території. “Дуже прикро за співмешканців будинку, або гостей, які приїхали до когось в гості. То ось бачте, машини стоять – нікому не заважають зовсім. І це прибудинкова територія і їм повиписували штрафи. Так як сьогодні машини стоять, за яке порушення можна випистаи штрафи цим машинам, так само і в той день було”, – каже місцевий житель Михайло Щербак.
За словами автоюриста Дениса Конюшко, паркуватися на тротуарах легковим автомобілям можна, за умови, що для перехожих залишається не менше 2 метрів. “Як я розумію, з ситуації яку ви описуєте, там було більше за два метри і дії паркувальної інспекції були абсолютно незаконними”, – додав юрист. Крім того, паркувальна інспекція часто вимірює ці два метри на власний розсуд без технічних засобів.
“Звичайно інспекція має довести факт порушення. Якщо це не доведено, то водій має право і навіть зобов’язаний, щоб таких ситуацій не було, оскаржити рішення паркувальної інспекції”, – проінформував Денис Конюшко. Автоюрист також зазначив, що для оскарження рішення автоінспекції не потрібно шукати інспектора, який виписав штраф.
“Ви не оскаржуєте рішення фізичної особи. Ви оскаржуєте дії суб’єкта владних повноважень. Можна знайти інспектора і просто висловити йому свою точку зору. Але це може бути не тим, що вам допоможе”, – додав Денис Конюшка.
Юрист наголосив, що інколи сума штрафу може бути значно меншою за судовий збір, який ви сплатите у разі спроби оскаржити рішення інспекції. Але у разі виграшу, гроші за судовий збір вам повернуть.
Фото: скріншот