Про це пише Bloomberg.

Зараз ми маємо трьох людей з імплантованими Neuralink, і всі пристрої працюють добре“, — заявив Маск під час заходу у Лас-Вегасі, трансляція якого відбулася в соціальній мережі “X”.

Neuralink належить до групи стартапів, які працюють над розробкою імплантів для лікування таких станів, як параліч та бічний аміотрофічний склероз (ALS). Ці експериментальні процедури передбачають хірургічне втручання, під час якого електроди розміщуються безпосередньо в мозковій тканині.

Першого пацієнта, Ноланда Арбо, Neuralink імплантувала рік тому. Зараз компанія має дві зареєстровані дослідницькі програми у США під наглядом Управління з контролю за харчовими продуктами й лікарськими засобами (FDA).

Prime Study – розрахована на п’ять пацієнтів і дозволяє людям із паралічем керувати зовнішніми пристроями, такими як комп’ютери чи смартфони, за допомогою думок.

Convoy Study – охоплює трьох пацієнтів і спрямована на управління пристроями, як-от роботизовані руки.

На початку минулого року мільярдер та власник компанії Neuralink Ілон Маск оголосив, що його компанії вдалось вперше успішно імплантувати один зі своїх бездротових чипів у мозок людини.