Про це повідомили в прес-службі Фестивалю американського кіно «Незалежність».

11-й Фестиваль у Києві розпочнеться 13 травня. Фізичні кінопокази пройдуть у кінотеатрі «Жовтень», а частина фільмів буде доступна онлайн для всіх українців.

У художній програмі «Незалежності» – нещодавно відзначені «Оскаром» Звук Металу (Sound of Metal)– за найкращий саунд-дизайн та монтаж, та фільм Мінарі (Minari)– за найкращу жіночу роль другого плану.

Також на фестивалі покажуть хіти престижних міжнародних інді-фестивалів, зокрема фільми:

  • Ґлорії (The Glorias)про зародження руху фемінізму та його ікону Ґлорію Стайнем;
  • Ніколи. Рідко. Іноді. Завжди. (Never Rarely Sometimes Always)про історію вагітності молодої американки;
  • Сурогат (The Surrogate)про складний вибір у сурогатному материнстві;
  • Прийдешній світ (The World to Come)про жіночу пристрасть в Америці XIX століття;
  • Мейнстрим (Mainstream)про руйнівну силу соціальних медіа від наймолодшої режисерки з відомого сімейства Коппола, Джії Копполи.

У перс-службі зазначили, що спеціальна програма 11-го Фестивалю американського кіно – ретроспектива фільмів Девіда Лінча, до якої увійшли три знакові стрічки режисера: Синій Оксамит (Blue Velvet), Дикі серцем (Wild at Heart)та Малголланд драйв (Mulholland Dr.)

До слова, квитки на покази документальної та ретроспективної програми можна придбати за посиланням та на сайті кінотеатру «Жовтень».

Важливо, що документальна програма фестивалю – безкоштовна для відвідування. Щоб потрапити на показ будь-якого з документальних фільмів у кінотеатрі «Жовтень», потрібно лише забронювати собі місце в залі за посиланням. До того ж у документальній секції можна знайти не тільки американські стрічки, а й роботи українських кінематографістів – учасників лабораторії з кіновиробництва для молодих митців IndieLab.

Цікаво, що чотири документальні стрічки від American Film Showcase будуть доступні для онлайн перегляду на території всієї України в дати фестивалю. Зокрема будь-хто охочий зможе онлайн подивитися такі фільми:

  • Реслінг (Wrestle) про шкільне виховання дітей з неблагополучних сімей у Америці;
  • Місячна Соната (Moonlight Sonata) про зростання хлопчика з вадою слуху;
  • Точка Свідомості (Conscience Point) про протистояння корінного населення та забудовників у боротьбі за півострів Шиннекок Хіллз;
  • Сейтан та Адам (Satan and Adam) про вуличних музикантів на вулицях Гарлему та силу їхньої дружби.

Показ цих фільмів – безкоштовний, за попередньою реєстрацією. Посилання на перегляд можна знайти на стартовій сторінці фестивалю.

Додатково у програмі фестивалю – чотири дискусійні заходи, що відбудуться після показів документальних фільмів. Ознайомитися з ними можна у розкладі кінофестивалю. Участь вільна за попередньою реєстрацією.

Фото: Фестиваль американського кіно «Незалежність»