Про це повідомляє Міноборони Нідерландів.

Як повідомив міністр Рубен Брекелманс у середу під час саміту НАТО у Вашингтоні, ця сума йде на додачу до 150 мільйонів, які були раніше зарезервовані для боєприпасів. Ідеться про озброєння F-16, яке закуповується безпосередньо у промисловості.

“Із боєприпасами, які ми закуповуємо, F-16 можуть допомогти відбити російські атаки. Агресія Путіна не знає кордонів, тому наша підтримка має тривати повним ходом. Купуючи додаткові боєприпаси для F-16, ми хочемо послати Москві сигнал про те, що союзники з НАТО продовжують підтримувати Україну. Росія не має виграти цю війну, це також в інтересах нашої безпеки”, – заявив міністр.

Нідерланди разом із Данією та Сполученими Штатами очолюють Коаліцію можливостей ВПС. Нідерланди надають 18 F-16 для європейського навчального центру F-16 у Румунії. Крім того, Україні буде передано 24 голландських F-16. Анонсувалося, що перші винищувачі Україна отримає наприкінці 2024 року. Проте, держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що перші літаки F-16 Україна може отримати вже до кінця літа 2024 року.